V letošním roce se starší závodníci z oddílu Kanoistika Kojetín rozhodli pro vskutku stylovou rozcvičku – 30. května vyrazili na závody do Přerova rovnou na kolech.
Cesta odsýpala rychle a bez komplikací, takže nám zbylo dost sil i na samotné pádlování. Závodilo se na řece Bečvě, kde jsme po příjezdu vybudovali komfortní základní tábor pro našich 24 závodníků i nezbytný fanklub v podobě doprovodu.
Závodilo se na plné obrátky po celý den a měřily se síly na tratích 200 a 2 000 metrů. K divácky nejvděčnějším patřila jako vždy klání našich nejmenších benjamínků. Pro některé to byl teprve druhý závod v jejich začínající kariéře, ale poprali se s ním s obrovskou ctí. Na břehu u toho ukápla nejedna dojatá slza rodičů – a to nejen z pýchy, ale možná i z úlevy, že se jejich ratolesti neplánovaně nevykoupaly v Bečvě.
O parádní show se postaraly mixové posádky na dvoustovce. Vidět zaryté kajakáře, jak se snaží zkrotit kanoe, a kanoisty, jak s překvapením zjišťují, že kajakářské pádlo má listy na obou koncích, byl opravdový zážitek. Všichni tím ale jednoznačně dokázali svou sportovní všestrannost a odvahu.
Vrcholem dne byl kontaktní závod na 2 000 metrů pro dorostence a starší kategorie. Start nabídl pořádné drama, když nám soupeři lidově řečeno „ulili“ start. A jak jsme tuto neoprávněnou výhodu potrestali? Úplně jednoduše. Kojetínští závodníci zapnuli turbo a provinilce prostě a jasně předjeli. Karma totiž funguje i na vodě!
Celkově se v Přerově sešla solidní konkurence 12 oddílů. Naše Kanoistika Kojetín vybojovala v týmovém bodování parádní 4. místo. Domů jsme si přivezli nespočet medailí, cenné zkušenosti a hromadu zážitků, které nám budou tyhle povedené závody ještě dlouho připomínat.
Foto: zdroj MDM Media Marketing s.r.o.
