log in

Výsledky a úspěchy

II. nominační závod a ČP mládeže v drsných povětrnostních podmínkách

Kanoistika Kojetín vyrazila ve čtvrtek 16.5.2024 do Račic na další důležitý závod, II. nominační závod dospělých a Český pohár mládeže. Zatímco pro dospěláky byl tento závod klíčový pro nominace na Mistrovství Evropy v Szegedu, Mistrovství Evropy U23 v Bratislavě, Mistrovství Světa U23 v Plovdivu a Mistrovství Světa v Samarkandu, pro naše mladé závodníky znamenal tento závod boj o další body do Českého poháru a SCM (mládežnické reprezentace), tentokrát na krátkých tratích 200 m, 500 m a 1.000 m. Hlavní nominační závod juniorů na Mistrovství Evropy juniorů v Bratislavě a Mistrovství Světa juniorů v Plovdivu proběhne taktéž v Račicích již 31.5. - 2.6.2024.

Již před odjezdem nám bylo jasné při pohledu na předpověď počasí, že tyto závody budou tvrdým oříškem. A nebyli jsme daleko od pravdy. Zíma, silný vítr, déšť. Ač jsou závodníci i na tyto podmínky zvyklí, počasí na nás bylo enormně tvrdé a někteří závodníci tak museli zvládnout dvojboj, při pádlování se soupeři a současně i poryvy větru, deštěm a zimou. Ani to však kojetínské závodníky neodradilo a výborně si poradili téměř ve všech disciplínách.

Přesto, že naši závodníci zrovna nedominují na nejkratší trati 200 m, podařilo se Kláře Zendulkové probojovat do finále A. Mnohem více se pak kojetínské dresy zviditelnily na tratích 500 m a 1000 m. Do finále A se podařilo probojovat téměř všem našim závodníkům ať již v singlových kategoriích nebo deblových. Mezi devíti nejrychlejšími z ČR v singlových kategoriích zabojovali ve velkém finále Tomáš Kapoun, Klára Zendulková, Tomáš Řihošek, Jára Němeček který vybojoval zlatou medaili, Aleš Hřeblo který vybojoval bronzovou medaili, Jindra Prokeš a Anička Řihošková. V deblových disciplínách si vybojovali svá místa ve finále A Tomáš Kapoun se svým přerovským deblistou Štěpánem Valentou, kteří si vyjeli bronzovou medaili, dále Klára Zendulková s Lucií Činovcovou z USK, Tomáš Řihošek s Vaškem Hojným z Černožic, kluci si vyjeli stříbrnou medaili, Daniela Chovancová s nymburskou parťačkou Laurou Pěknou, Robin Hirsch se sezemickým Matějem Suchým a Tobiáš Skalka se Štěpánem Hirschem. Ve finále B pak zabojovali Oscar Šrámek, Daniela Chovancová, Robin Hirsch, Tobiáš Skalka a se svou deblistkou Anička Řihošková.

Postup do finále A a pro některé i do finále B znamená velký úspěch, hlavně pro naše dorostence a juniory, kteří v letošním roce patří mezi tzv. prvoročáky a tedy závodí s konkurencí až o rok starší. O to více gratulujeme všem závodníkům a děkujeme za vzornou reprezentaci Kanoistiky Kojetín.

V nominačních závodech dospělých dominovali mezi kanoisty Jirka Minařík, který dojel dvě vteřiny před Tondou Hrabalem.

"Nechtěl jsem to od začátku přehnat kvůli tomu bočnímu větru. Poslední stovka ale bolela, málem jsem vyjel z dráhy, ale jinak super. Příští týden máme SP v Poznani, takže tohle jsou dobré tréninkové podmínky směrem k SP,” narážel Jirka Minařík na často nepříjemné podmínky na závodišti v Poznani. „Závod byl velmi těžký, fouká opravdu silný protivítr z pravé strany, čehož jsem se trošku obával, protože pádluji na levou stranu. V polovině jsem do toho hrábl, nicméně chvíli poté, co jsem začal finišovat, mě sfoukl takový poryv zprava, že jsem byl rád, že jsem dojel na tom druhém místě,” popsal svůj souboj s větrem Antonín Hrabal. Klukům gratulujeme za krásné výsledky a děkujeme za hezký divácký zážitek.