log in

Kanoisté z Kojetína bojovali o nominace i body do SCM

Rate this item
(1 Vote)

KANOISTÉ Z KOJETÍNA BOJOVALI O NOMINACE I BODY DO SCM

 

V pátek 19.4.2024 se otevřel račický kanál všem kajakářům a kanoistům z celé ČR, aby se dospělí utkali o nominace na světové poháry v Maďarsku a v Polsku a mládež zase o body do SCM (sportovní centrum mládeže). Vrcholem letošní sezóny pro dospělé jsou jednoznačně Olympijské hry v Paříži. Cesta k nominaci na OH vede přes úspěchy ve Světovém poháru. Přesto, že 5 špiček české rychlostní kanoistiky v mužích se již na Světové poháry nominovalo loni a nebyla tak jejich účast na nominačním závodě nutná, první račické závody si ujít nenechali a mohli jste tak v račickém kanále vidět i elitu tohoto krásného sportu. Pro mládež je vrcholem sezóny Mistrovství ČR, ze závodů Českého poháru se však našim mladým závodníkům sčítají body a ty otevírají zase cestu do SCM. Význam těchto závodů byl proto bez pochyb obrovský jak pro dospělé tak i pro mládež.

Ani nepříznivé, téměř mrazivé počasí neodradilo pořadatele ani závodníky a tak plánovaný program proběhl beze změny. Páteční program prvních nominačních závodů patřil kajakářům a kanoistům v deblových disciplínách na 500 m, kajakářkám v disciplíně K1 na 500 m a kanoistkám v disciplíně C1 200 m a C2 500 m. Následně si pak všechny kategorie zazávodily na trati 300 m. V sobotu si kajakáři, kanoisté i kanoistky zazávodili v singlových jízdách na trati 500 m a to samé si zajely kajakářky, ovšem v deblových jízdách. V neděli pak pokračovali všichni na kilometrové trati.

Sobota a neděle vmísila mezi jízdy nominačního závodu i závod Českého poháru mládeže a to na dlouhých tratích, kdy bojovali všechny kategorie od žáků po juniory o první body do ČP i SCM. V sobotu si mladí sportovci zajeli na singlech dva kilometry, startované intervalově. V neděli následně přešli na hromadné starty a to na čtyřkilometrovou trať. Kojetínští závodníci si v drsných podmínkách, téměř mrazivého, občas deštivého počasí vybojovali své první body a úspěšně si tak nastartovali letošní sezónu. Na stupních vítězů zazářily kojetínské dresy v kategoriích C1 žáků starších i mladších, kdy si Jára Němeček vyjel své račické zlato a to hned 2x (na 2 km i 4 km). Ani Aleš Hřeblo nechtěl zůstat pozadu a zopakoval též svůj úspěch z 2 km trati i na 4 km trati, kdy si vyjel dvě krásné stříbrné medaile.

Asi největší úspěch koječáků pak přinesl Jirka Minařík, Tonda Hrabal a Ondra Hirsch, kteří si vyjeli svou nominaci na závod SP. Všem patří velká gratulace.

 

 

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286