log in

První závod sezóny přinesl Kojetínu medaile ze všech disciplín

Rate this item
(1 Vote)

První závod sezóny přinesl Kojetínu medaile ze všech disciplín

 

Neuběhly ještě 2 týdny od návratu Kanoistiky Kojetín z jarního soustředění v srbském Čurugu a několik našich svěřenců odjelo na týdenní reprezentační soustředění najíždět další kilometry.

Zbylí závodníci se pak připravovali na první závod letošní sezóny, Novoveský přespolák a Český pohár benjamínků v Ostrožské Nové Vsi, který proběhl v sobotu, 6. dubna. Novoveský přespolák dlouhodobě spojuje disciplíny pádlování a následně běhu okolo jezera Čtverec. Letos si mohli naši mladí sportovci vyzkoušet i šplh na tyči či vrh koulí za odborného dozoru atletky a mistryně světa ve vrhu koulí, Heleny Fibingerové.

V ONV bývá v tomto období zvykem větrné počasí a zima. Letos však organizační tým myslel i na povětrnostní podmínky a zajistil téměř letní počasí. Vše bylo perfektně připraveno a tak jsme se mohli pustit do prvních disciplín a tím byla voda, tedy pádlování.

Ostrožská je známá tím, že zde na tomto závodu startují spojené věkové kategorie, takže mezi prvními startovali nejmladší kajakářky. Tuto kategorii zastoupila za Kojetín Anežka Prokešová a vybojovala si první zlatou medaili letošní sezóny. Nejmladší kajakářky pak následovali všichni kanoisté hromadně. V této kategorii jsme měli zastoupení hned třemi závodníky, Oscarem Šrámkem, Járou Němečkem a Alešem Hřeblem. Oscar Šrámek si vybojoval zlaté umístění v dorostencích, Jára Němeček stejné umístění mezi žáky a mezi žáky se začal protláčet i na přední místa Aleš Hřeblo, který dorazil pátý a začal svou sportovní kariéru teprve před pár měsíci. Následně na řadu přišla jízda nejmladších kajakářů, kam se na start postavili v kojetínských dresech Matěj Skalka a Michal Klapil. Oba kluci se postarali o krásné foto na stupních vítězů, kdy se Míša Klapil postavil na nejvyšší bednu získáním zlaté medaile v kategorii benjamínků C a Mates Skalka po jeho levém boku na třetí stupeň, kde převzal svou bronzovou medaili ve stejné kategorii. Následovala poslední, zato nejpočetnější jízda, ve které startovali čtyři koječáci, Martin Chovanec za juniory, Dominik Hošek za dorostence a Štěpán Hirsch a Tobiáš Skalka za žáky. Mezi juniory dojel do cíle první Martin Chovanec a převzal si tak na stupních vítězů své první letošní zlato. I v dorostencích jste mohli vidět kojetínský dres na bedně a sice na Dominiku Hoškovi, který si vyjel krásné třetí místo. Velký boj pak sehrála věková kategorie žáků, ani v té však kojetínští sportovci neodešli s prázdnou, Tobiáš Skalka si zajistil díky své zavilosti 1. místo a nejmladší z rodu Hirschů nenechal konkurenci ani druhou nejcennější medaily a vyjel si své letošní první stříbro. Oba kluci se pak postavili na stupních vítězů na první dva nejvyšší stupně.

Voda na jezeře Čtverec se následně zaklidnila a všichni sportovci se snažili co nejdříve zapsat na startovní listinu dvou dalších disciplín a sice šplh na tyči a vrh koulí. U tyče to občas vypadalo spíše na pole dance, ale ani přesto se sportovci nenechali odradit a své neúspěšné pokusy nakonec završili druhou šancí. Nejrychlejším šplhačem Kojetína se stal Dominik Hošek v kategorii starších, kde obsadil 9. místo, v kategorii mladších pak byl čtvrtým nejrychlejším splhačem Štěpán Hirsch a doslova na paty mu dýchal Aleš Hřeblo. Kojetínští kanoisté a kajakáři tak zjistili, že šplh nebude pro ně ten správný koníček a v práci si budou muset kariéru postavit na jiných základech, než na šplhání. Tedy, dala by se tato lekce považovat za dostatečně výchovnou. Po ne příliš úspěšném šplhu na tyči jsme se přemístili za Helenou Fibingerovou. Teorie vypadala jednoduše, koule na krk, předklon, ruka dopředu, rotace a švih. Kdepak, k praxi chybí ještě hodně velký kus cesty. Ale díky skvělému dohledu a odborným radám nebyly výsledky na amatéry tak špatné. V kategorii žen byla nejlepší vrhačkou koulí domácí Kateřina Pjajčíková. A i když dnes v dresu Přerova, tak přesto s kojetínskými kořeny se vrhla do velkého vrhu koulí Lucka Kotoučová, která si zajistila svou šikovností krásné druhé místo. Našim chlapcům se už tolik nevedlo a alespoň s jednou koulí musí ještě hodně potrénovat. Nicméně i zde byl Kojetín krásně vidět ve výsledkové listině, když obsadil svá místa v řadě za sebou. I když až na konci výsledkové listiny.

Přišel čas zlepšit si po vrhu koulí výsledky vytrvalostním během. Opět začaly nejmladší kategorie desetiletých a mladších na 500 m, kde v dívčí skupině suverénně doběhla pro své druhé zlato Anežka Prokešová a v chlapecké skupině pak Matěj Skalka doběhl pro svůj druhý bronz a Míša Klapil proběhl cílovou páskou na 9. místě. V žákovské kategorii se běh již protáhl a sice okolo jezera Čtverec, kdy jedno kolo čítá 2,5 km. Naši duracell běžci zvládli celé kolo nejrychleji a Štěpán Hirsch si tak z běhu odnesl zlatou medaili, Jára Němeček stříbrnou a Aleš Hřeblo sice doběhl bez medaile, ale se skvělým výkonem na šestém místě. V juniorské kategorii, která již běžela kola 3, tedy celkem 7,5 km si doběhl pro stříbrnou medaili v kojetínském dresu Martin Chovanec.

Kanoistika Kojetín tak opět předvedla svou vysokou úroveň přípravy svých svěřenců a nastartovala skvěle novou sezónu 2024. Držte nám pěsti, ať se nám daří i v dalších závodech a sledujte nás dále na našich stránkách www.kanoistika-kojetin.cz nebo na naší facebook skupině Kanoistika Kojetín.

 

 

 

 

 

Více fotografií a videí najdete v našem albu ZDE

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286