log in

Kojetínští kanoisté dokončili zimní přípravu na novou sezónu

Rate this item
(1 Vote)
 

Kojetínští kanoisté dokončili zimní přípravu na novou sezónu

Kojetínská kanoistika završila zimní přípravu jarním soustředěním v srbském Čurugu, kde od 11. března do 23. března sbírala na slepém rameni řeky Tisy cenné kilometry pro začínající sezónu 2024.

Ale pojďme si nejdříve shrnout, jak dopadla loňská sezóna.

Kanoistika Kojetín v sezóně 2023 předčila svá očekávání a dosáhla vynikajících výsledků jak v národních soutěžích, tak i mezinárodních. Největším úspěchem loňské sezóny byla účast kojetínského kajakáře Ondřeje Hirsche na Mistrovství Světa juniorů v italském Auronzu, kde se umístil na krásném 4. místě, přičemž na titul Mistra Evropy mu chyběly necelé 2 vteřiny. Nejen pro Kojetín, ale i celou ČR byl významný i úspěch kojetínského Jirky Minaříka (Dukla Praha), který se stal čtvrtým nejrychlejším kanoistou světa.

 

 

 

Tím ale v loňském roce naše výsledky neskončily. Dalším mezinárodním závodem ve kterém Kojetín reprezentoval ČR byla mezinárodní regata v Bratislavě. I zde v reprezentačních dresech kojetínští závodníci předvedli svou sílu na vodě. Celkem za ČR startovali na tomto mezinárodním klání 3 kojetínští závodníci, Ondra Hirsch, Robin Hirsch a Klára Zendulková. Robinu Hirschovi se podařilo obsadit krásné stříbrné umístění a Klára se svou parťačkou na deblkajaku vystoupila na bedně na třetí místo. Poslední významný mezinárodní závod proběhl v polské Poznani, závod Olympijských nadějí. Na tento závod se nominovali opět tři koječáci, Robin Hirsch, Klára Zendulková a Tomáš Kapoun. Všichni tři naši závodníci se opět umístili v první devítce všech závodníků, Tomáš Kapoun se dokonce stal vítězem na trati 200 m a odvezl si tak z Polska své zasloužené zlato.

V neposlední řadě stojí za zmínku i vrchol sezóny na domácí půdě a to Mistrovství ČR, kde si Kojetín dovezl hned několik medailí a většina závodníků se probojovala do finálových jízd, tedy mezi prvních 9 nejlepších v republice. V součtu všech bodovaných závodů Českého poháru se pak Kanoistika Kojetín umístila na krásném 5. místě z celkových 52 oddílů z celé ČR.

A právě tyto výsledky roku 2023 nás tlačily v rámci zimní přípravy, abychom i v letošním roce dosáhli na takové skvělé úspěchy.

Celou zimní přípravu jsme věnovali posilování v naší loděniční posilovně, plavali jsme v krytém bazéně, mohli jste nás vidět běhat v ulicích Kojetína i na okolních cyklostezkách a běžkaři nás zase mohli potkat na běžkařských tratích, většinou v oblastech Rýmařova. Ale ani to nám nestačilo a tak jsme absolvovali nejdříve podzimní soustředění na místě zvaném Nevěsta Jadranu, v krásném zálivu Boky kotorské v Černé Hoře. Napádlovali jsme na moři asi 200 km, naběhali dalších 70 km a absolvovali jsme i několik těžkých tréninků s bývalým mistrem světa v Kickboxu. Společně s velkou únavou jsme si domů odvezli i velké zážitky a těšíme se na další soustředění v letošním roce. Po návratu naši vybraní svěřenci, kteří si zajistili své místo v české reprezentaci, odjeli na běžky do Itálie, kde zlepšovali své výkony se špičkou české rychlostní kanoistiky. Ale ani ostatní kojetínští kanoisté o běžky nepřišli, absolvovali jsme v lednu a v únoru 2 běžkařská soustředění a i přes slabé sněhové podmínky jsme vytěžili ze soustředění maximum. Závěr zimní přípravy pak patřil, jak jsem již zmínil v samotném úvodu, jarnímu soustředění v srbském Čurugu. Letošní soustředění jsme měli ve znamení krásného počasí a nadstandardních služeb našeho hostitele. I přes náročné tréninky s celkovým nájezdem okolo 300 km, otlačenými zadky, bolavými rameny a zády zbyla vždy energie na dobrou náladu, veselé zážitky, ale i školu a doplňkové tréninky jako byl běh a posilování. I toto soustředění jsme si užili a vytěžili jsme z něj maximum. Nyní již vstupujeme naplno do nové závodní sezóny, držte nám pěsti a fanděte. Děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

Více fotografií a videí najdete v našich fotoalbech ZDE.

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286