log in

Kanoistické soustředění Dombori 2017

Rate this item
(8 votes)

Kanoistické soustředění Dombori 2017 

Ve dnech 17.3. - 26.3. 2017 se Kanoistika Kojetín zúčastnila jarního soustředění v maďarském Dombori. Společně s oddíly Olomouc, Litovel a Ostrožská Nová Ves jsme trénovali jak na vodě, tak na souši. Celkem jsme byli rozděleni v šesti tréninkových skupinách pod vedením těchto trenérů: Aleš Zendulka (KOJ), František Krejčiřík (KOJ), Mgr. Vít Pjajčík (ONV), Ing. Miroslav Kapoun (KOJ), Tomáš Hastík (KOJ), Dušan Chovanec (KOJ), Karel Löhendorf (OLO). Kojetínská kanoistika vyslala 22 závodníků různých věkových skupin od účastníků Olympijských nadějí v roce 2016 až po vycházející hvězdy v benjamínkovských kategoriích. Trénování probíhalo na slepém rameni Dunaje, na kterém naši závodníci najezdili od 180 km po 230 km. Náročný tréning na vodě doprovázela kondiční fyzická příprava na souši ve formě běhu a posilování. Při začleňování mladých závodníků do náročné přípravy vznikaly velmi pěkné lidské vztahy a přezdívky, mezi nejpoutavější přezdívky patří například „pan Bolíto“, „pan Nevím“ nebo „Hašlerka“. Ve dni volna jsme se vydali poznat bojiště velké bitvy u Moháče, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o naší historii i o tom, jak zásadní dopad na naši zemi tato bitva měla. Následně jsme se přesunuli do termálních lázní, kde jsme rehabilitovali všechny svalové partie.

Při letošním jarním soustředění nám počasí přálo. Téměř po celou dobu nám svítilo krásně sluníčko a bylo hezké jarní počasí. Mnozí z nás se opálili, někteří se dokonce dobrovolně chladili ve vodě, pár jedinců se chladilo i nedobrovolně. Jen na dva dny nás navštívil větší vítr, díky kterému jsme však měli možnost trénovat ve vlnách a dokázali jsme, že stabilitu na vodě máme v malíčku. Věříme, že toto soustředění se odrazí na celorepublikovém umístění kojetínských závodníků na MČR dlouhých tratí v Ústí nad Labem 21. – 22. 4. 2017 stejně jako i v dalších neméně důležitých závodech.

„Jsem sťastná, že se toho můžu účastnit.“

Eliška Jurečková

 

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286