log in

Kojetínští kanoisté vítězi 58.ročníku Moravského poháru

Rate this item
(3 votes)

KOJETÍNŠTÍ  KANOISTÉ  VÍTĚZI  58.ročníku Moravského poháru.


V sobotu 28. a v neděli 29.5 uspořádal oddíl rychlostní kanoistiky již 58.ročník

Moravského poháru, který je nejstarším závodem na Moravě a druhým v Čechách. Jezdí se od roku 1956 a kromě roků záplav 1997 a 2002, schází se pravidelně výbor oddílu, aby důstojně uspořádal především pro mladší pokolení vodáckého potěru, závody na které se bude vzpomínat i po letech.

Letošní závod se nese i do oslav 65.roků trvání kanoistiky v Kojetíně, která od šedesátých let minulého století má své pravidelné místo mezi úspěšnými oddíly. Město s počtem obyvatel některé malé pražské čtvrti, dokázalo za léta své činnosti, že i v malých poměrech lze vychovat od malých závodníků až po veterány. Kanoistika začátkem tisíciletí dostala nový impulz v přílivu nových členů pro závodění dračích lodí. Kojetínské posádky se prosadily na evropských i světových mistrovství a loňský titul Mistrů světa posádky je toho nejlepším důkazem.

Pod vedením trenérů Zendulky, Fr.Krejčiříka a Mir. Kapouna již třetím rokem vyrůstá generace mladých kajakářů a kanoistů, kteří se řadí do špičky mladých reprezentantů ČR. Mladý kolektiv to dokázal tento víkend, kdy při účasti 12 oddílů dokázali jasně zvítězit v celkovém hodnocení, všech absolvovaným jízd na tratích 500 a 200m s celkovým počtem bodů 365,5 před oddílem TJ Spartaku Přerov s počtem 250,5 bodu a na třetím místě skončil loňský vítěz za Slovenska ŠK kajak Moravany /Váhom s počtem 217,5 bodů.

Ne vždy se dokáže spojit výkonnost s počtem obsazených závodů, neboť toto vítězství bylo teprve čtvrté v pořadí, kdy zvítězil kolektiv domácích závodníků na závodě o Moravský pohár.

Blahopřejeme jim nejen k vítězství, ale i v pokračování dobrých výkonů na mistrovstvích ČR.

 

Napsal: Miroslav Polišenský

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286