log in

Mistrovství ČR dračích lodí na dlouhé tratě 2017

Termín:            17. – 18.6. 2017

Místo:              Kojetín, řeka Morava, loděnice

Pořadatel:       Kanoistika Kojetín, Torrsen Sports s.r.o. a Cesta draka, z.s.,

  

Předběžný časový harmonogram závodu:

Pátek 16. 6. 2017

15.00 – 18.00 hod.      Možnost tréninkových jízd (po 30 minutách) pro přihlášené týmy v místě závodu.

                                  Nutnost napsat do přihlášky v případě zájmu o trénink konkrétní požadovaný čas.

Sobota 17. 6. 2017

09.00 – 09.30 hod.      porada kapitánů – odevzdání posádkových listů.

10.00 – 15.00 hod.      závody na 5 000 metrů, standardboat 20+1

15.30 – 18.00 hod.      závody na 2 500 metrů, smallboat,  10 + 1

18.30 – 19.00 hod.      defilé vítězů, předání cen

19:30 – 22:15 hod.     hudební program, občerstvení

Neděle 18. 6. 2017

09.30 – 09.45 hod.      porada kapitánů – odevzdání posádkových listů

10.00 – 15.00 hod.      závody na 200m - rozjížďky, opravné jízdy, semifinále, finále

15.30 – 16.00 hod.      defilé vítězů, předání cen

 

Soutěžní pravidla:

V souladu s mezinárodními pravidly dragonboat race. Kapitánům budou pravidla vysvětlena na poradě. Týmy budou rozlosovány předem do rozjížděk po 3-4 lodích. Ihned následují opravné jízdy, dále semifinálové jízdy a finále. Do semifinálových a finálových jízd se týmy nasazují dle postupového klíče, který bude sdělen kapitánům na poradě.

Kategorie:

Premier OPEN20 pádlujících (min.16) - posádka bez omezení věku a pohlaví.

Premier WOMEN – 20 (min. 16) pádlujících čistě ženská posádka.

Premier MIX – 20  pádlujících (min. 16) – v posádce může být maximálně 10 osob stejného pohlaví, přičemž žen musí být minimálně 8.  

SPORT (GP)20 pádlujících (min.16) - v posádce musí být minimálně 6 pádlujících žen. Oceněna bude i nejlepší čistě ženská posádka (v případě, že se sejdou 3 a více ryze ženské týmy, pak pojedou tyto týmy samostatný závod).

FUN & FIRMY – 20 pádlujících – v posádce musí být minimálně 4 pádlujících žen. Oceněna bude i nejlepší čistě ženská posádka (v případě, že se sejdou 3 a více ryze ženské týmy, pak pojedou tyto týmy samostatný závod).

JUNIOŘI JUNIORKY – JUNIOŘI MIX20 pádlujícíchčlenové posádky můžou mít maximálně 18let. (MIX-minimálně 6 pádlujících juniorek)

JUNIOŘI – JUNIORKY – JUNIOŘI MIX – 10 pádlujícíchčlenové posádky můžou mít maximálně 18let. (MIX-minimálně 4 pádlující juniorky)

Premier OPEN – 10 pádlujících posádka bez omezení věku a pohlaví.

Premier WOMEN – 10 pádlujících čistě ženská posádka.

Premier MIX – 10 pádlujících (není bodován v nejvyšší soutěži „Český pohár a DBGP“, minimálně 4 pádlující ženy)

 

*Premier / ELITE:        bodovaná série dračích lodí, určena pro posádky bodující v nejvyšší soutěži „Český pohár“ v rámci České asociace dračích lodí.

*SPORT (GP):              bodovaná série dračích lodí, určena pro posádky, které pravidelně trénují a mají zkušenosti z minulých závodů.

*FUN:                          kategorie pro posádky, které nemají zkušenosti se závody, případně se účastní pouze několik závodů v roce, nebo jsou úplní začátečníci.

*JUNIOŘI:                   členové posádky můžou mít maximálně 18let

*JUNIORKY:                členky posádky můžou mít maximálně 18let

*JUNIOŘI MIX:            členové posádky můžou mít maximálně 18let, v posádce musí být minimálně 8 pádlujících juniorek.

*FIRMY:                       firemní týmy pojedou závod s posádkami v kategorii FUN, při účasti 3 a více firemních posádek bude vyhlášena samostatná kategorie – firemní pohár.

 

Všem posádkám dodá kormidelníka pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka s průkazem vůdce malého plavidla a zkušeností ve vedení dračí lodě při závodech, kterého schválí pořadatel.

 

Přihlášky:

Přihlášky je nutno registrovat na přihlašovacím formuláři na www.torrsen.cz, www.pavlof-sport.cz, www.dragonboat.cz .
Případné dotazy k přihláškám zasílejte na
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: +420 725 606 745.

Uzávěrka přihlášek je v pondělí 12. 6. 2017

 

Startovné:

Pro kategorii SPORT (GP) a FUN jedoucí na lodi pro 20 osob činí startovné 6.000 Kč, pro týmy na lodi pro 10 osob 5.000 Kč. Pro týmy, které se zúčastní závodu na obou typech lodí, je startovné za malou loď 1.000 Kč za každou kategorii! Pro firemní týmy na základě smluvního vztahu činí startovné na lodi pro 20 osob 10.000 Kč bez DPH, na lodi pro 10 osob 6.000 Kč bez DPH. Pro firemní týmy, které se zúčastní závodu na obou typech lodí, je startovné 12.000 Kč bez DPH!. Pro posádky registrované v ČPDL se statusem klubové posádky, činní startovné 3.000,- Kč za start na lodi pro 20 osob, Ostatní posádky registrované v ČPDL platí startovné 5.000,- Kč za 20místnou dračí loď. Pro týmy registrované v ČPDL a jedoucí na lodi pro 10 osob, činní startovné 4.000,- Kč. Pro týmy, které se zúčastní závodu na obou typech lodí, je startovné za malou loď 1.000 Kč za každou kategorii!

Startovné zahrnuje: pro kategorii FUN & FIRMY 1 tréninkovou jízdu na dračí lodi s instruktorem v pátek v místě závodu (viz. Předběžný časový harmonogram závodu). Pro všechny kategorie startovné zahrnuje zapůjčení dračí lodi s vybavením včetně pádel, účast na sobotním a nedělním závodě, vstup do areálu závodiště se zázemím, v případě písemné žádosti zaslané předem umožnění přenocování v areálu Kanoistika Kojetín, pro první 3 týmy v každé kategorii pohár. Po skončení sobotního závodu a vyhlášení výsledků následuje hudební program a výtečné občerstvení.

 

Trať závodu:
200m – startuje se z pevných startovacích bloků ve 4 drahách. Zázemí, nástupy a výstupy z lodí v areálu loděnice Kanoistiky Kojetín. Rozlosování a postupový klíč bude zveřejněn před    závodem podle počtu přihlášených posádek. Cíl bude zaznamenán digitální kamerou.
5 000m – STANDARDBOAT (20) - startuje se intervalově bez pevných startovacích bójí, v pořadí dle aktuálního postavení ve výsledkové listině ČP a GP, startér srovná posádky a vydá povel ke startu. Závod se jede na 5000m na 4 otáčky- systém RONDEL – stíhačka. Start vždy dvou lodí z místa opačným směrem. Startovní a cílová linie je uprostřed trati, otáčky ve vzdálenosti 625 m nahoře a dole. Další lodě dle rozpisu v intervalu 60 vteřin. Při počtu 6-ti lodí start rozjížďky proběhne v rozmezí tří minut a průjezd první startující lodi start/cílovým prostorem očekáváme za cca 5,5 až 6 minut, což je dostatečná doba k vyloučení kolizních situací. Všechny posádky absolvují dvě celá kola. Při průjezdu startovní linií mohou posádky hodnotit odstupy od svého soupeře. Při průjezdech bude časomírou zaznamenáván každý mezičas á 1250 m a ty budou včetně cílového času součástí výsledkové listiny.

2 500m - SMALLBOAT (10) – startuje se intervalově bez pevných startovacích bójí, v pořadí dle aktuálního postavení ve výsledkové listině ČP a GP, startér srovná posádky a vydá povel ke startu. Závod se jede na 2500m na 2 otáčky- systém RONDEL – stíhačka. Start vždy dvou lodí z místa opačným směrem. Startovní a cílová linie je uprostřed trati, otáčky ve vzdálenosti 625 m nahoře a dole. Další lodě dle rozpisu v intervalu 60 vteřin.

Vyhlášení vítězů a předání cen:            Proběhne po absolvování rozhodujících jízd, viz předběžný časový harmonogram závodu. Každý tým na 1. - 3. místě obdrží pohár.

 

Doplňující informace

Parkování:                               na volně přístupných parkovištích U LODĚNICE
Ubytování:                               stany na pozemcích loděnice                   
Občerstvení:                            bude pro vás připraven profesionální catering, kde si budete moci objednat několik druhů teplých jídel (např. steaky, uzené žebra, ryby, dále speciality z grilu, čepované pivo, limonády, káva)
WC a sociální zařízení:             v prostoru závodiště k dispozici v dostatečné kapacitě

Jakékoliv dotazy směřujte na:      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ředitel závodu:                          Jitka Šupčíková, tel.: 732 211 876
Marketing:                                Roman Vágner, tel.: 605 292 735

Pořadatel zajistí službu první pomoci.

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286