log in

Články a publikace

40km trénink na dračí lodi

Rate this item
(2 votes)

 Plavali „Draci po řece Moravě“


V sobotu 7. května 2016 se reprezentační posádky dračích lodí seniorů 60+ a 50+ v rámci soustředění a přípravy na mistrovství Evropy v Itálii rozhodli otestovat svou fyzickou a psychickou odolnost zdoláním čtyřiceti kilometrového sjezdu řeky Moravy z Kojetína do Uherského Hradiště. 

Sraz a začátek akce byl v kojetínské loděnici v 9:00 hodin. Do doprovodného vozidla jsme si uložili náhradní oblečení a něco k jídlu a pití. Pomohli jsme Válečkovi“ připojit vlek na dračí lodě a v 9:30 jsme odrazili od mola a vyjeli jsme směr Hradiště.

Řeka Morava je regulovaná a součástí regulačních opatření jsou i jezy, které upravují průtok řeky a zároveň vytvářejí pro vodáky překážku, přes kterou se musí lodě přenést. Na tomto úseku řeky jsou tři vodní díla: Strž Kroměříž, jez Bělov, jez a zdymadlo Spytihněv.

Počasí nám velmi přálo a tak jsme si užili nádherné vody a slunce. Vítr nám pomáhal tím, že nám foukal do zad a tak nám jízda po řece velmi pěkně ubíhala. Jen ten, kdo takovou zátěž absolvoval dokáže posoudit jak náročné je překonat takovou vzdálenost jízdou na lodi.

Přestože většina účastníků jsou již dámy a pánové v letech, dokázali jsme vzdálenost z Kojetína do Hradiště což je 40 km zdolat za čas těsně pod čtyři hodiny a tak jsme si dokázali, že naše výkony jsou na velmi dobré úrovni a nezbývá než si jen přát, aby nám taková vitalita a radost ze sportovních výkonů vydržela ještě hodně dlouho.

 

Napsal: Trenér posádky 60+ Mgr. Pavel Válek

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286